مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ایرانیان صاعد
 

وبلاگ ها

صفحه خانگی

پارسی العربي English French
مشاوران حقوقی، وکلای دادگستری، کارشناسان گمرکی
 

 

دپارتمان اراضی و املاک موسسه حقوقی ایرانیان صاعد - خدمات حقوقی اراضی و املاک

«دپارتمان اراضی و املاک»

همانطور که می دانید یکی از نیاز های حقوقی جامعه هدف، داشتن آمادگی و دانش تخصصی درخصوص نحوه مدیریت و سرمایه گذاری در بخشی از دارائیهای خود تحت عنوان املاک و اراضی می باشد. پر واضح است که امروزه مثل هر رشته تخصصی دیگر، مقوله املاک و اراضی نیز به مراتب از حیث ساز و کار، مدیریت، قوانین، پیمان ها، پیچیده و تخصصی تر شده است. به منظور پوشش این نیازهای جامعه هدف موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد با تأسیس دپارتمان مستقل، و تجهیز آن با سرمایه های انسانی متخصص و متبحر از قبیل مدیران، کارشناسان دادگستری نسبت به این مهم همت گمارده است.خدمات این بخش مشتمل بر انواع خدمات حقوقی مربوطه به املاک و اراضی بشرح ذیل می باشد:


1)    معرفی دپارتمان:


موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد با به کارگیری و استفاده از تجارب و دانش مدیران، کارشناسان، وکلا و حقوقدانان صاحب تخصص در حوزه اراضی و املاک سوابق کاری و اجرائی و مدیریتی دارند و نسبت به مسائل، ضوابط، مقررات و راهکارهای عملیاتی موضوعات مربوطه تبحر خاصی دارند، سعی وافر نموده است مشتریان و مخاطبان خود را به لحاظ ارائه انواع خدمات حقوقی و ثبتی در این زمینه یاری رساند. فلذا استفاده از افراد آشنا و با تجربه در این حوزه کاری امتیاز شاخص دپارتمان اراضی و املاک بوده و ارائه خدمات حقوقی و ثبتی با کیفیت از جمله موجبات رضایتمندی مشتریان را فراهم آورده است.

2)    اهم فعالیت های دپارتمان:


بطور کلی فعالیت های دپارتمان اراضی و املاک در دو بخش حقوقی و ثبتی تقسیم شده است:

الف : انواع فعالیت های حقوقی

-    تهیه، تدوین و تنظیم انواع قراردادهای مورد نیاز در این حوزه از جمله قراردادهای خرید، فروش، مشارکت، اجاره، سرمایه گذاری، ساخت و احداث بنا، معاوضه، صلح و ........
-    تهیه و تنظیم انواع تقسیم نامه و مصالحه نامه در مشارکت های مدنی با موضوع سرمایه گذاری و ساخت انواع پروژه ها.
-    مدیریت انواع خدمات حقوقی مربوط به خرید، تملک و استحصال اراضی و املاک با بهره مندی از کارشناسان زبده و با تجربه و استفاده از ضوابط و مقررات مورد عمل.
-    مدیریت انواع خدمات فروش اعم از بررسی های مقدماتی تعیین وضعیت مالکیت موضوع معامله، پیگیری امر کارشناسی و سیر مراحل فروش از طریق توافق یا مزایده و .....
-    پیگیری و مدیریت حل و فصل اختلافات مربوط به مالکیت، تصرف، رفع معارض و هر گونه اقدام حقوقی دیگر در مراجع ذی صلاح قضایی اداری و انتظامی و قبول وکالت در دعاوی مربوطه در کلیه مراجع قضایی و دادگاه های صالح.
-    انجام خدمات و امور داوری در زمینه اختلافات ناشی از قراردادها یا اختلافات با صاحبان حقوق.

ب: فعالیتهای ثبتی

-    ارائه انواع خدمات و پیگیری های امور ثبتی از جمله انجام اقدامات مربوط به تفکیک، افراز، تجمیع و اخذ سند مالکیت.
-    پیگیری انجام امور مربوط به اصلاح سند مالکیت اراضی و املاک در مراجع ثبتی.
-    پیگیری انجام امور مربوط به تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و املاک پروژه های اجرائی و شناسایی مالکین.
-    انجام مدیریت و اقدامات مربوط به تهیه بانک اطلاعات ثبتی و ملکی از طریق شناسائی، جانمایی و استخراج اطلاعات و انتقال آن به نرم افزار های مورد استفاده این دپارتمان.
 
در حوزه تحقیقات و آموزش نیز با استفاده از موضوعات متنوع حقوقی مربوط به اراضی و املاک و مسائل مربوط به مباحث معماری و شهرسازی (علی الخصوص بافتهای فرسوده شهری) تجربه برگزاری کارگاه های آموزشی و تهیه و تدوین مقالات و تحقیقات متعدد را دارا بوده و آمادگی برگزاری دوره های آموزشی در این زمینه برای مخاطبین را دارد.   

 

New Page 1

Messenger

 

 
New Page 1

کتابخانه حقوقی