موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد
 

وبلاگ ها

صفحه خانگی

پارسی العربي English French
وکلای مبرز پایه یک دادگستری مرکز
 

 

فید اخبار سایت قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در سایت موسسه حقوقی ایرانیان صاعد


هدف متعالی نظام حقوقی کشور حفظ کرامت انسانی است
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: تمام توجه و هدف نظام حقوقی کشور، حفظ کرامت انسانی و ارتقاء ملاک های حقوق بشر متعالی با تأسی به تعالیم اسلامی است.  

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان قوه قضاییه: تاکید بر اجرای زمان‌بندی‌شده، شجاعانه و متکی بر روشهای مبتکرانه برنامه تحول قضایی
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان قوه قضاییه، «عدالت» را محور اساسی دستگاه قضا خواندند و با ابراز خرسندی از اقدام رئیس قوه در تهیه برنامه ای خوب برای ایجاد تحول در این دستگاه، «اجرای زمان‌بندی‌شده، شجاعانه و متکی بر روشهای مبتکرانه این برنامه» را کاملاً ضروری برشمردند .

20ایده تحولی از استان کرمان به قوه قضائیه ارسال شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تدوین سند تحول دستگاه قضایی، گفت: ۲۰ ایده تحولی از این استان به قوه قضائیه ارائه شده که می تواند دستگاه قضایی را چابک کند.

دیدار 70 نفر از مراجعین با رییس کل دادگستری استان زنجان
به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه  با  70 نفر  از مراجعین  نقاط مختلف استان ملاقات  صورت گرفته است. به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه  70 نفر  از مراجعین  نقاط مختلف استان زنجان با رییس کل دادگستری آن استان با ملاقات حضوری داشتند.

دستگیری 4 کلاهبردار در گرگان
دادستان عمومی و انقلاب گرگان از پلمپ یک شرکت صوری و دستگیری 4 کلاهبردار خبر داد.

ششمین دوره انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران تهران برگزار می شود
ناصری صالح آبادی گفت: ششمین دوره انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان تهران روز جمعه چهاردهم تیرماه سال جاری برگزار می شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه: اوج اعتلای یک انسان شهادت است
دیدار رئیس کل دادگستری با خانواده های شهدا و ایثارگران دادگستری به مناسبت هفته قوه قضائیه در نمازخانه پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

بازدید از کلانتریها ، مراجع انتظامی و بازداشتگاهها ی استان بوشهر
به مناسبت هفته قوه قضاییه در تیرماه 98 و در راستای تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی، از کلانتریها ، مراجع انتظامی و بازداشتگاهها بازدید شد.

رئیس قوه قضاییه: لازمه اقتدار دستگاه قضایی، بداخلاقی نیست / ضابطان مطلقا حق دخالت در دستورات و امور قضایی را ندارند / قوه قضاییه در اعتمادسازی مردم و تجلی کارآمدی نظام سهم بزرگی دارد
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه لازمه اقتدار دستگاه قضایی، بداخلاقی قضات یا کارکنان با مراجعان نیست، بر لزوم مدیریت روابط ناسالم وکلا، کارشناسان، ضابطان و اطراف پرونده های قضایی تاکید کرد و گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که همه احساس کنند دستگاه قضایی، مردمی است، ضد فساد است، انقلابی می اندیشد و انقلابی عمل می کند.

رسالت دستگاه قضایی استان تداوم راه شهدای والامقام است
همزمان با هفته قوه قضاییه و با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران، مزار پاک شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس غبارروبی و عطرافشانی شد.

بازدید مسئولان قضایی استان از کانون اصلاح و تربیت و زندان مرکزی استان بوشهر
مسئولان قضایی استان بوشهر از کانون اصلاح و تربیت و زندان مرکزی جهت بررسی و مسایل و مشکلات زندانیان به مناسبت هفته قوه قضاییه بازدید کردند.

رئیس کل دادگستری فارس از نزدیک مشکلات قضایی ومسائل حقوقی  تولیدکنندگان را بررسی کرد
در سومین روز از هفته قوه قضائیه ودر سال رونق تولید رئیس کل دادگستری استان فارس به همراه اعضای شورای قضایی استان ضمن بازدید از چندین واحد تولیدی درمنطقه ویژه اقتصادی شیراز از نزدیک مشکلات قضایی ومسائل حقوقی  تولیدکنندگان و صنعت گران را برررسی کردند.

آغاز فرایند ثبت‌نام آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا سال 1398
فرایند ثبت‌نام آزمون جذب عمومی (داوطلبان دانشگاهی و حوزوی) تصدی منصب قضا سال 1398 آغاز شد.

رئیس قوه قضاییه: ابرچالش ما افزایش ورودی پرونده هاست / تحول دستگاه قضایی با بخشنامه و دستورالعمل اتفاق نمی افتد / اقتدار امروز ایران بر بستر مقاومت شکل گرفته است، نه مذاکره و تسلیم
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تحول دستگاه قضایی با بخشنامه، دستورالعمل و سخنرانی اتفاق نمی افتد بلکه همه اجزای قوه قضاییه باید در ایجاد تحول نقش آفرینی کنند، ابرچالش امروز دستگاه قضایی را افزایش ورودی پرونده ها عنوان کرد.

بیش از 700 شکایت به معاونت نظارت ارسال شده است
معاون نظارت بر امور دادسراهای سراسر کشورگفت: بیش از 700 شکایت به معاونت نظارت ارسال شده است.

رئیس قوه قضاییه: دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر باید فعال شود / عزم جهانی جدی برای مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد / آمریکا و اروپا به وظیفه خود در مبارزه با مواد مخدر عمل نمی‌کنند
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه هیچگونه عزم جدی جهانی برای مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد، به عدم انجام وظیفه آمریکا و اروپا در این زمینه و افزایش تولید مواد مخدر تحت حمایت های آنها اشاره کرد و گفت: کرسی ویژه ای در وزارت امور خارجه برای رصد دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر و همچنین یک بخش مستقل و کارآمد در دستگاه‌های امنیتی برای شناسایی و رصد اطلاعاتی در این زمینه باید ایجاد شود.

معاون حقوقی قوه قضاییه در نشست خبری اعلام کرد: آمادگی معاونت حقوقی جهت فراهم ساختن بسترهای قانونی مبارزه با فساد
معاون حقوقی قوه قضاییه اعلام کرد: معاونت حقوقی آماده هر گونه همکاری برای تأمین بسترها و الزامات قانونی مورد نیاز دستگاه قضا برای مبارزه با فساد است.

رئیس قوه قضاییه: تاسیس نهاد ملی حقوق بشر در دستور کار است / رعایت حقوق، مبنای هر تصمیم و اقدام در جمهوری اسلامی است / آمریکا و متحدان کلیدی آن، مهم ترین ناقضان حقوق بشر در فلسطین و یمن هستند
رئیس قوه قضاییه با اشاره به فعالیت 24 هزار نهاد مردمی که بیش از نیمی از آنها در زمینه حقوق بشر فعالیت دارند، از تاسیس نهاد ملی حقوق بشر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

بررسی اتهامات مدیرکل سابق میراث فرهنگی هرمزگان در دادسرای بندرعباس
رئیس‌کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه در مبارزه با فساد عزم جدی و راسخ داریم، گفت: پرونده مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در حال رسیدگی است، متهمین  این پرونده هم اکنون با تأمین قرار وثیقه قانونی آزاد هستند و پرونده در شعبه پنج بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در حال رسیدگی است.

آزاد سازی 165 هکتار از اراضی مشرف به رودخانه زاینده رود در چهار محال و بختیاری
رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری در نشست خبری اعضای شورای قضایی عملکرد دستگاه قضایی استان گفت : بر اساس سیاستهای قوه قضائیه و در جهت حفظ حقوق عامه، ما در سال گذشته موفق شدیم 165 هکتار از اراضی مشرف به رودخانه زاینده رود در استان را آزاد سازی نمائیم.

اعلام اسامی ۴ محکوم جرایم اقتصادی در گلستان
رئیس کل دادگستری استان گلستان با اعلام اسامی چهار محکوم قطعی جرایم اقتصادی از وجود 17 پرونده در دست رسیدگی خبر داد.

افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان قزوین
آئین افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضائی استان، با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان قزوین برگزار گردید.

بازدید مسئولین ارشد قضایی استان از زندان مرکزی تبریز
به مناسبت هفته قوه قضائیه مسئولین ارشد قضایی استان از زندان مرکزی تبریز بازدید کردند.

همزمان با هفته قوه قضاییه از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی در استان گیلان تقدیر شد
مراسم بزرگداشت هفته قوه قضائیه و تقدیر از جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان با حضور احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری و دکترسالاری استاندار گیلان و اعضای شورای تامین استان صبح امروز در سالن همایش های امام خمینی (ره) دادگستری کل استان برگزار شد.

بازدید مسئولان قضایی استان گلستان از زندان گرگان
رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه ی دیدار از زندان گرگان اعلام کرد: پارسال  بیش از 4 هزار رای جایگزین زندان در محاکم استان صدر شد که از افزایش شمار زندانیان استان جلوگیری کرد .
rss-saed
New Page 1

فید اشتراک اخبار ایرانیان صاعد