موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد
 

وبلاگ ها

صفحه خانگی

پارسی العربي English French
وکلای مبرز پایه یک دادگستری مرکز
 

قراردادهای فرانچایز، Franchise
 

خدمات قراردادهای فرانچایز موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد

فرانچایز یک مدل تجاری است که طبق آن، امتیاز ،امکان بهره برداری،عرضه علامت تجاری محصول و شیوه تجارت از سوی دارنده اصیل یا امتیاز دهنده ( Franchisor ) درمقابل مال یا نسبتی از سود به طرف یعنی امتیاز گیرنده (Franchisee) برای مدت مشخصی واگذار می گردد.


خدمات قرارداد فرانچایز موسسه حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعدبرمبنای این قرارداد امتیاز گیرنده حق و تعهد استفاده از نام و علامت تجاری و دیگر حقوق مالکیت فکری دانش تجربی و روش تجربی متعلق به امتیاز دهنده را برای مدت و شرایطی مشخص به دست می آورد.


این مدل از قرارداد در مورد رستوران ها، فودکورت ها، فروشگاه های مختلف و هتل ها و اخیراً در حوزه های خدمات پزشکی و درمانی و... مورد استفاده قرار می گیرد .


در کشور ما نیز علیرغم توسعه و رواج این نوع کسب و کار در سالهای اخیر، عقد این قراردادها ضابطه روشنی ندارد، با توجه به اینکه شرایط قرارداد فرانچایز به طور کامل و صد در صدی با هیچ یک از ضوابط قراردادها مثل اجاره، صلح، حق انتفاع، وکالت و نمایندگی تطبیق ندارد، لذا تنظیم و تعیین تکلیف الزامات طرفین در حوزه های مختلف از قبیل حقوق مالکیت فکری و .... آن نیاز به مشاوره تخصصی دارد.
 
موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد در سنوات گذشته تجارب بسیاری را در این زمینه از قراردادها کسب نموده است که می تواند با تنظیم قراردادهای دقیق و منطبق با مقررات جاری کشور حقوق طرفین را تضمین و مشکلات آتی آنها را کاهش دهد  .

Iraniansaed-franchisee.jpg
New Page 1

خدمات حقوقی موسسه

 
 
New Page 1

خدمات قراردادی جدید

 
 
New Page 1

خدمات مشاوره حقوقی

 
 
New Page 1

خدمات ویژه اشخاص حقوقی