متن خبر

نشست مشترك سازمان بازرسي كل كشور و هیأت عالي وزارت نظارت چين برگزار شد

مرجع خبر : http://www.dadiran.ir
تاريخ درج : 94/09/03


نشست مشترك سازمان بازرسي كل كشور و هیأت عالي وزارت نظارت چين برگزار شد
.
به گزارش روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، ناصر سراج در ابتداي اين نشست كه در محل سازمان بازرسي برگزار شد، با ابراز اميدواري نسبت به ارتقاي روابط دو كشور چين و ايران در زمينه بازرسي و نظارت گفت: خوشبختانه روابط خوبی از نظر سیاسی و اقتصادی بین دو کشور برقرار است. امیدواریم روابط دو كشور در زمينه نظارت و بازرسی نيز هر چه بیشتر ارتقاء پیدا کند و بتوانیم در امور بین‌الملل با همکاری و پشتیبانی یکدیگر امور مشترک را پیش ببریم.
 
رئيس سازمان بازرسي كل كشور ضمن اشاره به جمعيت چين و طرح اين سؤال كه با توجه به اين جمعيت چگونه با فساد برخورد كرده و آيا در اين برخورد بين مسئولين و غيرمسئولين تفكيكي قايل هستيد از قائم‌مقام وزير نظارت چين خواست در اين رابطه توضيح دهد.
 
ليو جيان چائو قائم‌مقام وزارت نظارت چين با بيان اينكه براي پيشگيري از وقوع فساد بايد فساد را خوب شناخت افزود: هنگامي می‌توانیم برای پیشگیری از وقوع فساد برنامه‌ریزی کرده و منافذ فساد را برای عوامل فساد ببندیم كه فساد را بشناسيم. اگر جایی امکان وجود فساد باشد، ما باید جلوتر از مفسد آنجا حضور داشته باشیم تا بتوانیم پیشگیری کنیم. جایی که امکان وقوع جرم باشد باید واحد نظارتی خود را آنجا مستقر کنیم. درصورتی‌که جرم اتفاق بیفتد و فساد مشاهده شود، فرقی نمی‌کند که مجرم از چه قدرت مالی و سیاسی برخوردار باشد. با تمام مجرمان به‌صورت یکسان و مطابق قانون برخورد می‌شود.
 
در ادامه اين نشست دو نفر از معاونين سازمان بازرسی کل کشور براي اطلاع از جزييات روش‌های چين براي نظارت و بازرسي و مبارزه با فساد سؤالاتی مطرح كردند كه برخي اعضاي هیأت چيني به آن پاسخ دادند.
 
 
 

تعداد بازديد كنندگان : 1150 نفر