متن خبر

رئیس کل دادگستری استان تهران: برخورد قاطع با تخلفات، تضمین کننده سلامت دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی است

مرجع خبر : http://dadiran.ir
تاريخ درج : 95/05/01

نشست مشترک قضات رسیدگی کننده به پرونده های کارکنان دولت شامل  قضات دادسرا، دادگاه کیفری 2 و دادگاه کیفری یک استان و دادگاه های تجدیدنظر استان تهران با هدف تبیین سیاست های کیفری در رسیدگی به پرونده تخلفاتی مدیران و کارکنان اداری دستگاه های اجرایی و قضایی با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران و رئیس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در این نشست با ارائه گزارشی از دیدار مسئولان عالی قضایی با رهبر معظم انقلاب و اشاره به رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه ارتقاء سلامت دستگاه قضایی و لزوم برخورد جدی، قاطع و مستمر با تخلفات احتمالی قضات و کارکنان و نیز سیاست های ابلاغی از ناحیه رئیس قوه قضاییه گفت: مایه تاسف است که با وجود بهترین و شایسته ترین قضات کشور در دادگستری کل استان به لحاظ اقدامات ناصواب و تخلفات چند نفر محدود، تلاش ها و مجاهدت ها و ایثارگری های شبانه روزی قضات زحمتکش زیر سوال قرار می گیرد.

وی افزود: قطعاً شان و جایگاه دستگاه قضایی به عنوان حافظ جان، مال، ناموس و امنیت شهروندان اقتضاء دارد که این مجموعه از عیوب و ایرادات و تخلفات جزئی و موردی هم مبرا باشد، ولی متاسفانه گاهی اوقات تخلفاتی از برخی همکاران مشاهده می شود که تحت هیچ شرایطی نباید مورد اغماض و ارفاق قرار گیرد.
اسماعیلی گفت: سلامت دادگستری و پاکسازی آن از عیوب و ایرادات ولو اندک، جزء اولویت های قوه قضاییه است. در این مسیر علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، برخورد جدی و قاطع و بازدارنده با تخلفات همکاران، موجبات عزت و افتخار دادگستری و نیز رضایت مردم و مسئولان را به دنبال خواهد داشت و توان و اثرگذاری قوه قضاییه در برخورد با تخلفات سایر حوزه ها را افزایش خواهد داد.
وی در ادامه گفت: در مجموعه همکاران ما نباید کسی مرتکب جرم و تخلف شود ولی اگر تحت هر شرایطی از این افراد جرمی صادر شود باید به تناسب نوع جرم مجازات شدیدتری تعیین شود.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه این جلسه افزود: امروز جامعه و مردم به حق از قوه قضاییه انتظار دارند که به تخلفات احتمالی تمامی دستگاه های دولتی و حاکمیتی با دقت، سرعت و قاطعیت رسیدگی و نتیجه اطلاع رسانی شود و ما باید این خواسته جامعه را عملی و اجرایی نماییم.
وی با تقدیر از قضات رسیدگی کننده به پرونده های کارکنان دولت گفت: جمع حاضر به عنوان قضات ویژه رسیدگی به تخلفات کارکنان در زمره بهترین و برگزیده ترین قضات کشور بوده و از این توان و ظرفیت برخوردار هستند که رهنمود های مقام معظم رهبری و سالم سازی دستگاه های دولتی و قضایی را محقق سازند و انتظار بر این است که علاوه بر هماهنگی، همدلی، بحث و تبادل نظر بین این زنجیره مرتبط و اتخاذ رویه و سیاست کیفری واحد، قوی ترین، مستندترین و علمی ترین آراء و تصمیمات قضایی از سوی شما همکاران صادر و به الگویی مناسب برای سایر واحدها مبدل شود.

تعداد بازديد كنندگان : 516 نفر