متن خبر

گسترش طرح خدمات الکترونیک قضایی در استان سمنان با آغاز ابلاغ الکترونیکی

مرجع خبر : http://dadiran.ir
تاريخ درج : 95/08/22

معاون برنامه ریزی دادگستری کل استان سمنان با اشاره به اینکه طرح خدمات الکترونیک قضایی در استان سمنان با ثبت نام مراجعین و ابلاغ الکترونیکی گسترش می یابد گفت: اشخاص می توانند با ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت شناسه قضایی، ابلاغ های خود را به صورت مکانیزه دریافت نمایند.


به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، محبوبه صابر طرح خدمات الکترونیک قضایی را تحولی بزرگ در دستگاه قضایی دانست و بیان داشت: در جامعه امروزی امکانات فناوری اطلاعات موجب کاهش مراجعه افراد به مراجع قضایی شده و استفاده از اینگونه سامانه ها برای تسریع در روند کار در حال گسترش می باشد.

سرپرست معاونت آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری کل استان سمنان از آمادگی بیش از 20 مرکز در سطح استان جهت ثبت نام الکترونیکی و ایجاد شناسه قضایی همزمان با سراسر کشور خبر داد و افزود: وکلا، کارشناسان، طرفین پرونده های جاری در دادگستری و کلیه اشخاص حقیقی می توانند برای دریافت شناسه قضایی به مراکز تعیین شده مراجعه نمایند.

صابر گفت: کلیه ساختمان های دادگستری و دادسراهای عمومی و انقلاب در حوزه های قضایی استان، مجتمع های شوراهای حل اختلاف در کلیه شهرستانها، بخشها تا پایان آذرماه به صورت رایگان از متقاضیان ثبت نام می نمایند.

تعداد بازديد كنندگان : 448 نفر