متن خبر

رئیس کل دادگستری استان گلستان خبر داد: ابلاغ ۸۰ درصد اوراق قضایی به صورت الکترونیک تا پایان امسال

مرجع خبر : http://dadiran.ir
تاريخ درج : 96/04/10

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: هم اکنون ۳۵ درصد اوراق قضایی به صورت الکترونیکی ابلاغ می شود که تا پایان امسال این رقم به ۸۰ درصد می رسد
 

به گزارش دادگستری استان گلستان؛ رئیس کل دادگستری استان گفت: با ثبت نام افراد در سامانه ثنا، اوراق قضایی مانند اخطاریه، احضاریه و ابلاغیه به صورت "الکترونیکی" به حساب کاربری طرفین پرونده ارسال می شود.

هادی هاشمیان افزود: در روش قبلی مامور برگه ابلاغ را به منزل طرفین پرونده می برد، که احتمال مطلع نشدن فرد از تاریخ و ساعت دادگاه و در نتیجه تجدید وقت به دلیل حضور نیافتن آنان در محکمه وجود داشت.

هاشمیان افزود: افزایش سرعت رسیدگی به پرونده ها، کاهش تجدید وقت پرونده ‌ها و صرفه جویی در وقت و هزینه ‌ها از اهداف راه‌ اندازی سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی است.

هاشمیان با اشاره به راه اندازی سامانه ثنا در استان گفت: سامانه ثبت نام الکترونیکی(ثنا) از آذرماه سال گذشته در استان فعال شده است و تاکنون 48 هزار و 648 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: بهتر است همه مردم چه کسانی که در محاکم قضایی پرونده دارند و چه کسانی که ندارند، با مراجعه به نشانی www.sana.adliran.ir ثبت نام کنند.

تعداد بازديد كنندگان : 311 نفر