متن خبر

ابراز علاقه مندی فرانسه به گسترش همکاری در زمینه مالکیت معنوی با جمهوری اسلامی ایران

مرجع خبر : http://dadiran.ir
تاريخ درج : 96/07/17

در دیدار رئیس مرکز مالکیت صنعتی فرانسه و هیئت همراه با تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ژنو، در خصوص گسترش همکاری دو کشور در زمینه مالکیت معنوی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این دیدار که در حاشیه پنجاه و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی در ژنو و به درخواست هیئت فرانسوی انجام شد، تویسرکانی با تشریح ظرفیتهای بالای جمهوری اسلامی ایران و رشد سریع کشور با توجه به جمعیت جوان و تحصیل کرده، به سابقه یکصدساله ثبت مالکیت های صنعتی در کشور اشاره کرد.

وی  گفت: در سال های اخیر در خصوص مدرنیزه کرده شیوه های ثبت، اقدامات مؤثری انجام شده و اکنون شیوه های ما مطابق کشورهای پیشرفته در این زمینه است.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت مالکیت معنوی (IP) در رشد اقتصادی، بر ضرورت تبادل تجربیات دو کشور تأکید کرد.

دومان سوبیران رئیس مرکز مالکیت صنعتی فرانسه نیز در این دیدار به علاقه مندی توسعه روابط بین دو کشور اشاره کرد و گفت: ما باور داریم ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و یک کشور بزرگ با جمعیت جوان و تحصیل کرده و با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی می باشد.

وی افزود: اقتصاد باید از خلاقیتها و نوآوری ها حمایت کند و ما می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم.

در پایان این دیدار مذاکرات فنی در خصوص امضاء تفاهم نامه مشترک بین دو کشور انجام و توافقات لازم در جهت تدوین و امضای آن در آینده نزدیک صورت پذیرفت.

گفتنی است در پنجاه و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) که در ژنو سوئیس در حال برگزاری است، هیئتی متشکل از معاونین وزرای دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس مرکز مالکیت معنوی کشورمان  تویسرکانی را همراهی می کنند.


65-777

تعداد بازديد كنندگان : 241 نفر