متن خبر

رئيس کل دادگستری اصفهان: بيش از 21 درصد پرونده های طلاق ارجاعی به مراکز مشاوره با صلح و سازش مختومه می شود

مرجع خبر : http://dadiran.ir
تاريخ درج : 96/09/21

رئيس کل دادگستري استان اصفهان گفت: بيش از 21 درصد پرونده های طلاق ارجاعی به مراکز مشاوره با صلح و سازش مختومه می شود.

به گزارش دادگستري استان اصفهان، احمد خسروي وفا در دومين جلسه شورای مشورتی واحد مشاوره خانواده در سال 96 با اعلام اين خبر گفت: متأسفانه طلاق يکي از واقعيت هاي تلخ جامعه است و بايد همه تلاش کنيم که اين آسيب کاهش پيدا کند.

وي افزود: بر همين اساس و در راستاي ماده 33 آيين نامه اجرايي قانون حمايت خانواده و شيوه نامه اجرايي اداره مراکز مشاوره اي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري قوه قضاييه اين شورا مرکب از مسؤولان قضايي و کارشناساني از اداره کل بهزيستي و شوراي نظام روانشناسي در مراکز استانها تشکيل و راهکارهاي عملي و مؤثر در کاهش آمار طلاق را مورد بحث و بررسي کارشناسانه قرار مي دهند.

رئيس کل دادگستري استان اصفهان با اشاره به اينکه با راه اندازي اين شورا و اقدامات انجام شده آن از سال گذشته تا کنون شاهد رشد و تقويت واحدهاي مشاوره در اصفهان هستيم،‌ خاطرنشان کرد: دفاتر مشاوره خانواده بايد به گونه اي مديريت و نظارت شود که قضات با تمام وجود بپذيرند که عملکرد اين دفاتر در ارائه مشاوره سازنده و مثبت بوده است.

وی همچنين بر بکارگيري افراد متخصص، متعهد و با تجربه در دفاتر مشاوره تأکيد کرد و گفت: فرهنگ سازي عمومي در انجام آموزشهاي پيش از ازدواج و اينکه خانواده ها اين مهم را به عنوان يک پيش نياز و ضرورت در تشکيل خانواده و زندگي مشترک بپذيرند از مهمترين راهکارهاي پيشگيري از طلاق محسوب مي شود و در اين راستا بهره مندي حداکثري از رسانه هاي ارتباط جمعي و در رأس آنها صداوسيما بسيار راهگشا خواهد بود.

خسروی وفا در پايان بررسي ريشه اي و ميداني پرونده هاي طلاق و يافتن مهمترين علل و عوامل بروز آن و انجام فعاليتهاي پيشگيرانه متناسب با آن را در دستور کار اين شورا قرار داد.

تعداد بازديد كنندگان : 220 نفر